
Drivetrain
| Transmission | Automatic |
| Gearbox | 6-speed |
| Clutch | Multi-plate with diaphragm spring in oil bath |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
Suspension
| Front Suspension | 49mm leading-axle inverted telescopic Showa coil-spring fork with rebound and compression damping adjustability |
| Rear Suspension | Pro-Link Showa single shock with adjustable spring preload, rebound and compression damping adjustability |
| Front Travel | 5.9 in (150 mm) |
| Rear Travel | 5.9 in (150 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Double disc. 4-piston |
| Rear Braking System | Single disc. 2-piston |
Tires
| Front Tire | 140/75-R17 |
| Rear Tire | 200/55-R17 |
| Wheels | Silver, Bullet Hole Disc Cast Aluminum |
Dimensions
| Rake / Trail | 31° / 6" |
| Wheelbase | 64.5 in (1,638 mm) |
| Seat Height | 25 in (635 mm) |
| Overall Vehicle Size | 94.3" length |
| Ground Clearance | 5.1 in (130 mm) |
Capacities
| Seating Capacity | 0 |
| Fuel Capacity | 5 gal (18.9 L) |
| Hitch Type | Rear: Standard |
Weights
| Dry Weight | 690 lbs (313 kg) |
Lights & Safety
| Lighting | High beam, neutral, low oil pressure, turn signals, engine diagnostics, security system (optional), 6-speed, low fuel warnings |
| Instrumentation | Tank-mounted electronic speedometer with odometer, time-of-day clock on odometer, dual tripmeter, RPM/gear display, fuel gauge with low fuel warning light and countdown feature, low oil pressure indicator light, engine diagnostics readout, LED indicator lights, 6-speed indicator light |
| Warranty | One year. Transferable. Unlimited-mileage. |
What type of fuel does a 2026 Kayo Predator 125 EFI use?
A 2026 Kayo Predator 125 EFI uses Unknown.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Automatic climate control?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Backup camera?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Backup camera.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Heated seats?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Heated seats.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Apple CarPlay?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Android Auto?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Android Auto.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Bluetooth?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Bluetooth.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Keyless entry?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Keyless entry.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Push start?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Push start.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Navigation?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Navigation.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Sunroof/moonroof?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Leather seats?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Leather seats.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Wireless phone charging?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Adaptive cruise control?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Wifi hotspot?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Third row seats?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Third row seats.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Tow package?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Tow package.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Head up display?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Head up display.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Cooled seats?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Cooled seats.
