
Drivetrain
| Transmission | Automatic |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
| Clutch | Multi-plate with diaphragm spring in oil bath |
| Gearbox | 6-speed |
Suspension
| Front Suspension | Double A-Arm |
| Rear Suspension | Independent |
| Front Travel | 20 in (508 mm) |
| Rear Travel | 20 in (508 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Dual Hydraulic Disc |
| Rear Braking System | Dual Hydraulic Disc |
Tires
| Wheels | Aluminum |
| Front Tire | 29/9-14 |
| Rear Tire | 29/11-14 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 81.3" w x 189.6" l x 66.1" h |
| Seat Height | 29.1 in (740 mm) |
| Rake / Trail | 26° / 7" |
| Wheelbase | 64 in (1,625 mm) |
| Ground Clearance | 5.3 in (135 mm) |
Capacities
| Hitch Type | Rear: Receiver |
| Fuel Capacity | 10.5 gal (40 L) |
| Seating Capacity | 5 |
Weights
| Dry Weight | 1,490 lbs (675.9 kg) |
Lights & Safety
| Warranty | 6 / Limited |
| Lighting | High beam, running lights, front fender running lights, directional light bar, low oil pressure, engine diagnostics, cruise control, speakers, accessory,security system (optional), 6-speed, low fuel warning, ABS (optional) |
| Instrumentation | Larger speedometer and tachometer with wide numbers large fuel and volt gauges with wide numbers display features odometer, trip A, trip B, range to empty, clock and gear indicator and larger telltale indicators |
What type of fuel does a 2026 Kayo Predator 125 EFI use?
A 2026 Kayo Predator 125 EFI uses Unknown.
What is the floorplan of the 2026 Kayo Predator 125 EFI?
The 2026 Kayo Predator 125 EFI has floorplan AT125-D.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Automatic climate control?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Backup camera?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Backup camera.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Heated seats?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Heated seats.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Apple CarPlay?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Android Auto?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Android Auto.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Bluetooth?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Bluetooth.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Keyless entry?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Keyless entry.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Push start?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Push start.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Navigation?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Navigation.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Sunroof/moonroof?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Leather seats?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Leather seats.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Wireless phone charging?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Adaptive cruise control?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Wifi hotspot?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Third row seats?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Third row seats.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Tow package?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Tow package.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Head up display?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Head up display.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Cooled seats?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Cooled seats.
