
Drivetrain
| Transmission | Manual |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
| Clutch | Wet, Multi-Plate, Assist |
| Gearbox | 6-speed |
Suspension
| Front Suspension | Telescopic forks with air adjustment |
| Rear Suspension | Single shock |
| Front Travel | 5.1 in (130 mm) |
| Rear Travel | 4.5 in (114 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Double disc. ABS. Floating discs. 4 piston caliper. |
| Rear Braking System | Single disc. ABS. Floating disc. 2-piston caliper. |
Tires
| Wheels | Metzeler Cruisetec tires |
| Front Tire | 130/60-B19 |
| Rear Tire | 180/60-R16 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 25.6" w x 37.6" h |
| Seat Height | 26.5 in (672 mm) |
| Rake / Trail | 25° / 6" |
| Wheelbase | 65.7 in (668 mm) |
| Ground Clearance | 5.4 in (137 mm) |
Capacities
| Seating Capacity | 0 |
| Hitch Type | Rear: Receiver |
| Fuel Capacity | 6 gal (22.7 L) |
Weights
| Dry Weight | 795.9 lbs (361 kg) |
Lights & Safety
| Warranty | 2 years |
| Lighting | High beam, neutral, low oil pressure, turn signals, engine diagnostics, security system (optional), 6-speed, low fuel warnings |
| Instrumentation | Tank-mounted electronic speedometer with odometer, time-of-day clock on odometer, dual tripmeter, RPM/gear display, fuel gauge with low fuel warning light and countdown feature, low oil pressure indicator light, engine diagnostics readout, LED indicator lights, 6-speed indicator light |
What type of fuel does a 2025 Kayo Predator 125 EFI use?
A 2025 Kayo Predator 125 EFI uses Unknown.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Automatic climate control?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Backup camera?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Backup camera.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Heated seats?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Heated seats.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Apple CarPlay?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Android Auto?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Android Auto.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Bluetooth?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Bluetooth.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Keyless entry?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Keyless entry.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Push start?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Push start.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Navigation?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Navigation.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Sunroof/moonroof?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Leather seats?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Leather seats.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Wireless phone charging?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Adaptive cruise control?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Wifi hotspot?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Third row seats?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Third row seats.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Tow package?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Tow package.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Head up display?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Head up display.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Cooled seats?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Cooled seats.
