
Drivetrain
| Transmission | Manual |
| Clutch | Multi-plate with diaphragm spring in oil bath. Optional DCT. |
| Gearbox | 6-speed |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
Suspension
| Front Suspension | Double Wishbone |
| Rear Suspension | Pro Arm® single-side swingarm with Pro-Link® single shock |
| Front Travel | 4.3 in (109 mm) |
| Rear Travel | 4.1 in (104 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Double disc. Floating discs. CBS three-piston calipers |
| Rear Braking System | Single disc. CBS three-piston calipers. |
Tires
| Wheels | Enforcer Cast Aluminum |
| Front Tire | 130/70-18 |
| Rear Tire | 200/55-16 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 34.1" w x 47" h |
| Rake / Trail | 30.5° / 4" |
| Wheelbase | 66.7 in (1,694 mm) |
| Seat Height | 29.3 in (745 mm) |
| Ground Clearance | 5.1 in (130 mm) |
Capacities
| Fuel Capacity | 5.6 gal (21 L) |
| Seating Capacity | 0 |
| Hitch Type | Rear: Receiver |
Weights
| Dry Weight | 370 lbs (167.8 kg) |
Lights & Safety
| Lighting | LED lighting and auto-cancelling indicators |
| Instrumentation | 7-inch TFT display with riding, navigation and audio information |
| Warranty | 12 Month Limited Warranty |
What type of fuel does a 2026 Kayo Predator 125 EFI use?
A 2026 Kayo Predator 125 EFI uses Unknown.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Automatic climate control?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Backup camera?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Backup camera.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Heated seats?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Heated seats.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Apple CarPlay?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Android Auto?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Android Auto.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Bluetooth?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Bluetooth.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Keyless entry?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Keyless entry.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Push start?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Push start.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Navigation?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Navigation.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Sunroof/moonroof?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Leather seats?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Leather seats.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Wireless phone charging?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Adaptive cruise control?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Wifi hotspot?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Third row seats?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Third row seats.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Tow package?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Tow package.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Head up display?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Head up display.
Does the 2026 Kayo Predator 125 EFI have Cooled seats?
No, the 2026 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Cooled seats.
