
Drivetrain
| Transmission | Automatic |
| Clutch | Multiple-disc clutch in oil bath |
| Gearbox | 6-speed |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
Suspension
| Front Suspension | 41mm fork |
| Rear Suspension | Pro-Link single shock with nine-position spring preload adjustability |
| Front Travel | 4.3 in (109 mm) |
| Rear Travel | 4.7 in (119 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Double disc. Wave disc. Two-piston calipers. |
| Rear Braking System | Single disc. Wave disc. Single-piston caliper. |
Tires
| Wheels | Cast aluminium |
| Front Tire | 120/70-17 |
| Rear Tire | 160/60-17 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 33.4" w x 50.3" h |
| Rake / Trail | 25.5° / 4" |
| Wheelbase | 55.5 in (1,410 mm) |
| Seat Height | 30.9 in (785 mm) |
| Ground Clearance | 4.7 in (119 mm) |
Capacities
| Seating Capacity | 7 |
| Hitch Type | Rear: Receiver |
| Fuel Capacity | 4.5 gal (17 L) |
Weights
| Dry Weight | 783 lbs (355.2 kg) |
Lights & Safety
| Lighting | Xenon headlight |
| Instrumentation | Fairing-mounted electronic speedometer with odometer time-of-day clock on CD player/stereo dual trip meter low fuel indicator light and mileage countdown feature low oil pressure indicator light engine diagnostics readout LED indicator lights 6-speed indicator light Tachometer with fuel, voltage, oil pressure and ambient air temperature gauges |
| Warranty | One year. Unlimited milage. Transferable. |
What type of fuel does a 2025 Kayo Predator 125 EFI use?
A 2025 Kayo Predator 125 EFI uses Unknown.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Automatic climate control?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Backup camera?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Backup camera.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Heated seats?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Heated seats.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Apple CarPlay?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Android Auto?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Android Auto.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Bluetooth?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Bluetooth.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Keyless entry?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Keyless entry.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Push start?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Push start.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Navigation?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Navigation.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Sunroof/moonroof?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Leather seats?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Leather seats.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Wireless phone charging?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Adaptive cruise control?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Wifi hotspot?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Third row seats?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Third row seats.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Tow package?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Tow package.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Head up display?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Head up display.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Cooled seats?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Cooled seats.
