
Drivetrain
| Transmission | Automatic |
| Transmission Type | Shaft drive (cardan) |
| Clutch | Hydraulic, wet, multiplate with coil springs, assist slipper cam. Or 7-speed (DCT) Hydraulic, wet, |
| Gearbox | 6-speed |
| Chain Type | #525 Chain; 16T/40T |
Suspension
| Front Suspension | 41mm fork |
| Rear Suspension | Dual shocks |
| Front Travel | 4.8 in (122 mm) |
| Rear Travel | 5.5 in (140 mm) |
| Front Shocks | 2" Walker Evans Needle Shocks with 16-Position Adjustable Clickers |
| Rear Shocks | 2.5" Walker Evans Needle Shocks with 16-Position Adjustable Clickers |
Brakes
| Front Braking System | Single disc. Hydraulic. Optional ABS. |
| Rear Braking System | Single disc. Hydraulic. Optional ABS. |
| Parking Brake | Park In-Transmission |
Tires
| Front Tire | 130/90-16 |
| Rear Tire | 150/80-16 |
| Wheels | Cast aluminium |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 29.2" w x 41.2" h |
| Seat Height | 27.2 in (691 mm) |
| Rake / Trail | 28° / 4" |
| Wheelbase | 58.7 in (1,491 mm) |
| Ground Clearance | 4 in (101 mm) |
| Bed Box Dimensions | 28 x 22 x 7 in (72.0 x 57.0 x 17.8 cm) |
Capacities
| Hitch Type | Rear: Standard |
| Seating Capacity | 0 |
| Fuel Capacity | 3 gal (11.4 L) |
| Cargo System | Lock & Ride |
| Payload Capacity | 408 lbs (900 kg) |
| Box Capacity | 300 lb (136 kg) |
Weights
| Dry Weight | 845 lbs |
Lights & Safety
| Warranty | One year. Unlimited milage. Transferable. |
| Lighting | 2 halogen headlamps (55/60-W) |
| Instrumentation | Digital screen. Speedometer, tachometer, odometer, trips, distance to empty, engine lights, fuel gauge, clock, ECO mode and Sport mode. |
| Features | Doors: Front & Rear Full Doors | Other Standard: Color Matched Seats, Premium Paint & Graphics, Color-Matched Dash & Bumper, 900-W Charging System, 6-Position Pulse Bar, Tilt Steering, Poly Sport Roof, Rockford Fosgate Stage 3 Audio, Ride Command, Rear Camera, Accent Lighting, Adjustable 4-Point Subzero Harnesses, Front Tow Loop, Front Bumper |
What type of fuel does a 2025 Honda Navi use?
A 2025 Honda Navi uses Gasoline.
How much torque does a 2025 Honda Navi have?
A 2025 Honda Navi has 9 lb-ft torque.
What drivetrain does the 2025 Honda Navi have?
The 2025 Honda Navi has a drivetrain.
What engine does the 2025 Honda Navi have?
The 2025 Honda Navi is equipped with a 109cc 4-stroke I1 engine.
What is the wheelbase of the 2025 Honda Navi?
The 2025 Honda Navi has a wheelbase of 50.6.
What type of engine does the 2025 Honda Navi have?
The 2025 Honda Navi is equipped with a 4-stroke engine.
Does the 2025 Honda Navi have Automatic climate control?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2025 Honda Navi have Backup camera?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Backup camera.
Does the 2025 Honda Navi have Heated seats?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Heated seats.
Does the 2025 Honda Navi have Apple CarPlay?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2025 Honda Navi have Android Auto?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Android Auto.
Does the 2025 Honda Navi have Bluetooth?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Bluetooth.
Does the 2025 Honda Navi have Keyless entry?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Keyless entry.
Does the 2025 Honda Navi have Push start?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Push start.
Does the 2025 Honda Navi have Navigation?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Navigation.
Does the 2025 Honda Navi have Sunroof/moonroof?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2025 Honda Navi have Leather seats?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Leather seats.
Does the 2025 Honda Navi have Wireless phone charging?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2025 Honda Navi have Adaptive cruise control?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2025 Honda Navi have Wifi hotspot?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2025 Honda Navi have Third row seats?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Third row seats.
Does the 2025 Honda Navi have Tow package?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Tow package.
Does the 2025 Honda Navi have Head up display?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Head up display.
Does the 2025 Honda Navi have Cooled seats?
No, the 2025 Honda Navi is not equipped with Cooled seats.

