
Drivetrain
| Transmission | manual |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
| Clutch | Multi-plate with diaphragm spring in oil bath |
| Gearbox | 6-speed |
Suspension
| Front Suspension | Telescopic fork |
| Rear Suspension | Twin shocks |
| Front Travel | 7.9 in (200 mm) |
| Rear Travel | 7.3 in (185 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Single disc. Single disc with twin-piston caliper. Optional ABS. |
| Rear Braking System | Single disc. Single disc with single-piston caliper. Optional ABS. |
Tires
| Wheels | Silver, Bullet Hole Disc Cast Aluminum |
| Front Tire | 140/75-R17 |
| Rear Tire | 200/55-R17 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 29.2" w x 41.2" h |
| Seat Height | 28.9 in |
| Rake / Trail | 31° / 6" |
| Wheelbase | 64.5 in (1,638 mm) |
| Ground Clearance | 5.1 in (130 mm) |
Capacities
| Seating Capacity | 0 |
| Hitch Type | Rear: Receiver |
| Fuel Capacity | 5 gal (18.9 L) |
Weights
| Dry Weight | 388 lbs |
Lights & Safety
| Warranty | 12 Month Limited Warranty |
| Lighting | High beam, neutral, low oil pressure, turn signals, engine diagnostics, security system (optional), 6-speed, low fuel warnings |
| Instrumentation | Tank-mounted electronic speedometer with odometer, time-of-day clock on odometer, dual tripmeter, RPM/gear display, fuel gauge with low fuel warning light and countdown feature, low oil pressure indicator light, engine diagnostics readout, LED indicator lights, 6-speed indicator light |
What type of fuel does a 2026 Honda Navi use?
A 2026 Honda Navi uses Gasoline.
What engine does the 2026 Honda Navi have?
The 2026 Honda Navi is equipped with a 109cc 4-stroke I1 engine.
What type of engine does the 2026 Honda Navi have?
The 2026 Honda Navi is equipped with a 4-stroke engine.
Does the 2026 Honda Navi have Automatic climate control?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2026 Honda Navi have Backup camera?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Backup camera.
Does the 2026 Honda Navi have Heated seats?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Heated seats.
Does the 2026 Honda Navi have Apple CarPlay?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2026 Honda Navi have Android Auto?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Android Auto.
Does the 2026 Honda Navi have Bluetooth?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Bluetooth.
Does the 2026 Honda Navi have Keyless entry?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Keyless entry.
Does the 2026 Honda Navi have Push start?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Push start.
Does the 2026 Honda Navi have Navigation?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Navigation.
Does the 2026 Honda Navi have Sunroof/moonroof?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2026 Honda Navi have Leather seats?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Leather seats.
Does the 2026 Honda Navi have Wireless phone charging?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2026 Honda Navi have Adaptive cruise control?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2026 Honda Navi have Wifi hotspot?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2026 Honda Navi have Third row seats?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Third row seats.
Does the 2026 Honda Navi have Tow package?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Tow package.
Does the 2026 Honda Navi have Head up display?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Head up display.
Does the 2026 Honda Navi have Cooled seats?
No, the 2026 Honda Navi is not equipped with Cooled seats.
