
Drivetrain
| Gearbox | 5-speed |
Suspension
| Front Suspension | 45mm cartridge fork with anti-dive system, |
| Rear Suspension | Pro-Arm single-side swingarm with Pro-Link single shock with computer-controlled spring-preload adjustment with two memory presets |
| Front Travel | 5.5 in (140 mm) |
| Rear Travel | 4.1 in (104 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Double disc. Dual full-floating 296mm discs with CBS three-piston calipers |
| Rear Braking System | Single disc. Single ventilated 316mm disc with CBS three-piston caliper |
Tires
| Front Tire | 130/70-R18 |
| Rear Tire | 180/60-R16 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 59.9" w x 77.9" h |
| Rake / Trail | 29.2° / 4" |
| Wheelbase | 66.5 in (1,689 mm) |
| Seat Height | 29.1 in (739 mm) |
Capacities
| Hitch Type | Rear: Standard |
| Fuel Capacity | 6.6 gal (25 L) |
What type of fuel does a 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM use?
A 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM uses Gasoline.
What is the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM fuel capacity?
A 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM has the fuel capacity of 7 gallons.
What engine does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have?
The 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is equipped with a 1832cc 4-stroke H6 engine.
What is the wheelbase of the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM?
The 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM has a wheelbase of 66.5.
What type of engine does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have?
The 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is equipped with a 4-stroke engine.
How is the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM cooled?
The 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is cooled by Liquid.
What type of fuel system does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have?
The 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is equipped with a Injection. Programmed Fuel Injection (PGM-FI) fuel system.
What type of starter does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have?
The 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is equipped with a Electric starter.
What is the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM compression ratio?
The 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM has a compression ratio of 9.8:1.
What type of front brakes does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have?
The 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is equipped with Double disc. Dual full-floating 296mm discs with CBS three-piston calipers front brakes.
What type of rear brakes does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have?
The 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is equipped with Single disc. Single ventilated 316mm disc with CBS three-piston caliper rear brakes.
Does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have Automatic climate control?
No, the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have Backup camera?
No, the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is not equipped with Backup camera.
Does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have Heated seats?
No, the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is not equipped with Heated seats.
Does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have Apple CarPlay?
No, the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have Android Auto?
No, the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is not equipped with Android Auto.
Does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have Bluetooth?
No, the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is not equipped with Bluetooth.
Does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have Keyless entry?
No, the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is not equipped with Keyless entry.
Does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have Push start?
No, the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is not equipped with Push start.
Does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have Navigation?
No, the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is not equipped with Navigation.
Does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have Sunroof/moonroof?
No, the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have Leather seats?
No, the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is not equipped with Leather seats.
Does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have Wireless phone charging?
No, the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have Adaptive cruise control?
No, the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have Wifi hotspot?
No, the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have Third row seats?
No, the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is not equipped with Third row seats.
Does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have Tow package?
No, the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is not equipped with Tow package.
Does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have Head up display?
No, the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is not equipped with Head up display.
Does the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM have Cooled seats?
No, the 2010 Honda Goldwing Audio / Comfort / Navi / XM is not equipped with Cooled seats.
