
Drivetrain
| Transmission | Chain (final drive) |
| Clutch | Wet multi-plate |
| Gearbox | 5-speed |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
Suspension
| Front Suspension | Telescopic fork |
| Rear Suspension | Twin shocks |
Brakes
| Front Braking System | Single disc. Single-piston caliper, sintered metal pads |
| Rear Braking System | Single disc. Single-piston caliper, sintered metal pads |
Tires
| Wheels | Enforcer Cast Aluminum |
| Front Tire | 130/60-B19 |
| Rear Tire | 180/65-B16 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 47.4" w x 47.8" h |
| Rake / Trail | 26° / 7" |
| Wheelbase | 64 in (625 mm) |
| Seat Height | 32.8 in |
| Ground Clearance | 5.3 in (135 mm) |
Capacities
| Hitch Type | Rear: Receiver |
| Fuel Capacity | 6 gal (22.7 L) |
Weights
| Dry Weight | 185 lbs |
What type of fuel does a 2026 Segway UT10 Crew P use?
A 2026 Segway UT10 Crew P uses Unknown.
What is the floorplan of the 2026 Segway UT10 Crew P?
The 2026 Segway UT10 Crew P has floorplan UT10050F91USA6004.
Does the 2026 Segway UT10 Crew P have Automatic climate control?
No, the 2026 Segway UT10 Crew P is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2026 Segway UT10 Crew P have Backup camera?
No, the 2026 Segway UT10 Crew P is not equipped with Backup camera.
Does the 2026 Segway UT10 Crew P have Heated seats?
No, the 2026 Segway UT10 Crew P is not equipped with Heated seats.
Does the 2026 Segway UT10 Crew P have Apple CarPlay?
No, the 2026 Segway UT10 Crew P is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2026 Segway UT10 Crew P have Android Auto?
No, the 2026 Segway UT10 Crew P is not equipped with Android Auto.
Does the 2026 Segway UT10 Crew P have Bluetooth?
No, the 2026 Segway UT10 Crew P is not equipped with Bluetooth.
Does the 2026 Segway UT10 Crew P have Keyless entry?
No, the 2026 Segway UT10 Crew P is not equipped with Keyless entry.
Does the 2026 Segway UT10 Crew P have Push start?
No, the 2026 Segway UT10 Crew P is not equipped with Push start.
Does the 2026 Segway UT10 Crew P have Navigation?
No, the 2026 Segway UT10 Crew P is not equipped with Navigation.
Does the 2026 Segway UT10 Crew P have Sunroof/moonroof?
No, the 2026 Segway UT10 Crew P is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2026 Segway UT10 Crew P have Leather seats?
No, the 2026 Segway UT10 Crew P is not equipped with Leather seats.
Does the 2026 Segway UT10 Crew P have Wireless phone charging?
No, the 2026 Segway UT10 Crew P is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2026 Segway UT10 Crew P have Adaptive cruise control?
No, the 2026 Segway UT10 Crew P is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2026 Segway UT10 Crew P have Wifi hotspot?
No, the 2026 Segway UT10 Crew P is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2026 Segway UT10 Crew P have Third row seats?
No, the 2026 Segway UT10 Crew P is not equipped with Third row seats.
Does the 2026 Segway UT10 Crew P have Tow package?
No, the 2026 Segway UT10 Crew P is not equipped with Tow package.
Does the 2026 Segway UT10 Crew P have Head up display?
No, the 2026 Segway UT10 Crew P is not equipped with Head up display.
Does the 2026 Segway UT10 Crew P have Cooled seats?
No, the 2026 Segway UT10 Crew P is not equipped with Cooled seats.
