
Drivetrain
| Transmission | |
| Transmission Type | Belt |
| Clutch | Automatic (CVT) with reverse function |
| Gearbox | Automatic |
Suspension
| Front Suspension | Double wishbone. KYB HPG with preload ajdustment |
| Rear Suspension | Multi-link mono swing arm. KYB HPG with remote reservoir 4-position compression adjustable damping and preload adjustment |
| Front Travel | 6.3 in (161 mm) |
| Rear Travel | 6.7 in (169 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Double disc. ABS. Nissin 2-piston floating calipers |
| Rear Braking System | Single disc. ABS. Single piston caliper. |
Tires
| Wheels | Two front wheels. 5-spoke. Deep black, machined and tinted rims |
| Front Tire | 145/60-R16 |
| Rear Tire | 205/45-R16 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 42.5" w x 46.1" h |
| Seat Height | 24.8 in (629 mm) |
| Rake / Trail | 0° |
| Wheelbase | 67.3 in (1,709 mm) |
| Ground Clearance | 4 in (101 mm) |
Capacities
| Seating Capacity | 0 |
| Hitch Type | Rear: Standard |
| Fuel Capacity | 5.3 gal (20 L) |
Weights
| Dry Weight | 617.3 lbs (280 kg) |
Lights & Safety
| Warranty | 1-year BRP Limited Warranty |
| Lighting | 2 halogen headlamps (55/60-W) |
| Instrumentation | Digital screen. Speedometer, tachometer, odometer, trips, distance to empty, engine lights, fuel gauge, clock, ECO mode and Sport mode. |
What type of fuel does a 2025 Kayo Predator 125 EFI use?
A 2025 Kayo Predator 125 EFI uses Unknown.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Automatic climate control?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Backup camera?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Backup camera.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Heated seats?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Heated seats.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Apple CarPlay?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Android Auto?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Android Auto.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Bluetooth?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Bluetooth.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Keyless entry?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Keyless entry.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Push start?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Push start.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Navigation?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Navigation.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Sunroof/moonroof?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Leather seats?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Leather seats.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Wireless phone charging?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Adaptive cruise control?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Wifi hotspot?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Third row seats?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Third row seats.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Tow package?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Tow package.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Head up display?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Head up display.
Does the 2025 Kayo Predator 125 EFI have Cooled seats?
No, the 2025 Kayo Predator 125 EFI is not equipped with Cooled seats.
