
Drivetrain
| Transmission | Manual |
| Clutch | Multi-plate with diaphragm spring in oil bath |
| Gearbox | 6-speed |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
Suspension
| Front Suspension | 45mm Showa telescopic fork |
| Rear Suspension | Swingarm with twin air-assisted shocks, with 4-way rebound damping |
| Front Travel | 5.5 in (140 mm) |
| Rear Travel | 3.1 in (79 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Double disc. ABS, dual four-piston calipers, K-ACT II. |
| Rear Braking System | Single disc. ABS, twin-piston caliper, K-ACT II |
Tires
| Wheels | Enforcer II Cast Aluminum wheels. Dunlop Harley-Davidson Series, bias blackwall tires. |
| Front Tire | 130/90-16 |
| Rear Tire | 170/70-16 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 23.6" w x 32.2" h |
| Rake / Trail | 30° / 7" |
| Wheelbase | 65.6 in (1,666 mm) |
| Seat Height | 28.7 in (729 mm) |
| Ground Clearance | 5.7 in (145 mm) |
Capacities
| Hitch Type | Rear: Receiver |
| Seating Capacity | 0 |
| Fuel Capacity | 5.3 gal (20.1 L) |
Weights
| Dry Weight | 802 lbs (363.8 kg) |
Lights & Safety
| Warranty | 36 Month Limited Warranty |
| Lighting | LED headlight |
| Instrumentation | Premium Low Hand-Adjustable Rear Suspension |
What type of fuel does a 2025 Kayo KMB 60 use?
A 2025 Kayo KMB 60 uses Gasoline.
What engine does the 2025 Kayo KMB 60 have?
The 2025 Kayo KMB 60 is equipped with a 57cc 4-stroke I1 engine.
What type of engine does the 2025 Kayo KMB 60 have?
The 2025 Kayo KMB 60 is equipped with a 4-stroke engine.
Does the 2025 Kayo KMB 60 have Automatic climate control?
No, the 2025 Kayo KMB 60 is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2025 Kayo KMB 60 have Backup camera?
No, the 2025 Kayo KMB 60 is not equipped with Backup camera.
Does the 2025 Kayo KMB 60 have Heated seats?
No, the 2025 Kayo KMB 60 is not equipped with Heated seats.
Does the 2025 Kayo KMB 60 have Apple CarPlay?
No, the 2025 Kayo KMB 60 is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2025 Kayo KMB 60 have Android Auto?
No, the 2025 Kayo KMB 60 is not equipped with Android Auto.
Does the 2025 Kayo KMB 60 have Bluetooth?
No, the 2025 Kayo KMB 60 is not equipped with Bluetooth.
Does the 2025 Kayo KMB 60 have Keyless entry?
No, the 2025 Kayo KMB 60 is not equipped with Keyless entry.
Does the 2025 Kayo KMB 60 have Push start?
No, the 2025 Kayo KMB 60 is not equipped with Push start.
Does the 2025 Kayo KMB 60 have Navigation?
No, the 2025 Kayo KMB 60 is not equipped with Navigation.
Does the 2025 Kayo KMB 60 have Sunroof/moonroof?
No, the 2025 Kayo KMB 60 is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2025 Kayo KMB 60 have Leather seats?
No, the 2025 Kayo KMB 60 is not equipped with Leather seats.
Does the 2025 Kayo KMB 60 have Wireless phone charging?
No, the 2025 Kayo KMB 60 is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2025 Kayo KMB 60 have Adaptive cruise control?
No, the 2025 Kayo KMB 60 is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2025 Kayo KMB 60 have Wifi hotspot?
No, the 2025 Kayo KMB 60 is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2025 Kayo KMB 60 have Third row seats?
No, the 2025 Kayo KMB 60 is not equipped with Third row seats.
Does the 2025 Kayo KMB 60 have Tow package?
No, the 2025 Kayo KMB 60 is not equipped with Tow package.
Does the 2025 Kayo KMB 60 have Head up display?
No, the 2025 Kayo KMB 60 is not equipped with Head up display.
Does the 2025 Kayo KMB 60 have Cooled seats?
No, the 2025 Kayo KMB 60 is not equipped with Cooled seats.
