
Drivetrain
| Transmission | manual |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
| Gearbox | 4-speed |
| Clutch | Automatic centrifugal |
Suspension
| Front Suspension | 27mm telescopic fork |
| Rear Suspension | Twin shock |
Brakes
| Front Braking System | Single disc. ABS. Hydraulic. |
| Rear Braking System | Single disc. Hydraulic. |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 28" w x 43.3" h |
| Seat Height | 31.5 in |
Capacities
| Hitch Type | Rear: Standard |
| Seating Capacity | 0 |
Weights
| Dry Weight | 256 lbs |
Lights & Safety
| Warranty | One year. Transferable. Unlimited-mileage. |
What type of fuel does a 2025 Honda CB650R E-Clutch use?
A 2025 Honda CB650R E-Clutch uses Gasoline with fuel tank capacity up to 4 gallons.
What is the 2025 Honda CB650R E-Clutch fuel capacity?
A 2025 Honda CB650R E-Clutch has the fuel capacity of 4 gallons.
What drivetrain does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have?
The 2025 Honda CB650R E-Clutch has a drivetrain.
What engine does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have?
The 2025 Honda CB650R E-Clutch is equipped with a 649cc 4-stroke I4 engine.
What is the wheelbase of the 2025 Honda CB650R E-Clutch?
The 2025 Honda CB650R E-Clutch has a wheelbase of 57.
What type of engine does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have?
The 2025 Honda CB650R E-Clutch is equipped with a 4-stroke engine.
Does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have Automatic climate control?
No, the 2025 Honda CB650R E-Clutch is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have Backup camera?
No, the 2025 Honda CB650R E-Clutch is not equipped with Backup camera.
Does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have Heated seats?
No, the 2025 Honda CB650R E-Clutch is not equipped with Heated seats.
Does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have Apple CarPlay?
No, the 2025 Honda CB650R E-Clutch is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have Android Auto?
No, the 2025 Honda CB650R E-Clutch is not equipped with Android Auto.
Does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have Bluetooth?
No, the 2025 Honda CB650R E-Clutch is not equipped with Bluetooth.
Does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have Keyless entry?
No, the 2025 Honda CB650R E-Clutch is not equipped with Keyless entry.
Does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have Push start?
No, the 2025 Honda CB650R E-Clutch is not equipped with Push start.
Does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have Navigation?
No, the 2025 Honda CB650R E-Clutch is not equipped with Navigation.
Does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have Sunroof/moonroof?
No, the 2025 Honda CB650R E-Clutch is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have Leather seats?
No, the 2025 Honda CB650R E-Clutch is not equipped with Leather seats.
Does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have Wireless phone charging?
No, the 2025 Honda CB650R E-Clutch is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have Adaptive cruise control?
No, the 2025 Honda CB650R E-Clutch is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have Wifi hotspot?
No, the 2025 Honda CB650R E-Clutch is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have Third row seats?
No, the 2025 Honda CB650R E-Clutch is not equipped with Third row seats.
Does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have Tow package?
No, the 2025 Honda CB650R E-Clutch is not equipped with Tow package.
Does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have Head up display?
No, the 2025 Honda CB650R E-Clutch is not equipped with Head up display.
Does the 2025 Honda CB650R E-Clutch have Cooled seats?
No, the 2025 Honda CB650R E-Clutch is not equipped with Cooled seats.
