
Drivetrain
| Transmission | |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
| Clutch | Wet multi-disc, manual. Assist and Slipper. |
| Gearbox | 6-speed |
Suspension
| Front Suspension | 43 mm telescopic fork. Adjustable preload |
| Rear Suspension | Single shock, link-type |
| Front Travel | 4.6 in (117 mm) |
| Rear Travel | 5.2 in (132 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Single disc. Optional ABS |
| Rear Braking System | Single disc. Optional ABS |
Tires
| Wheels | Gloss Black, Steel Laced |
| Front Tire | 130/90-B16 |
| Rear Tire | 150/80-B16 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 32.8" w x 43.9" h |
| Seat Height | 30.9 in |
| Rake / Trail | 30° / 6" |
| Wheelbase | 64.2 in (1,630 mm) |
| Ground Clearance | 4.7 in (120 mm) |
Capacities
| Hitch Type | Rear: Receiver |
| Seating Capacity | 0 |
| Fuel Capacity | 5 gal (18.9 L) |
Weights
| Dry Weight | 370 lbs |
Lights & Safety
| Warranty | 12 Month Limited Warranty |
| Lighting | High beam, neutral, low oil pressure, turn signals, engine diagnostics, security system (optional), 6-speed, low fuel warnings |
| Instrumentation | Tank-mounted electronic speedometer with odometer, time-of-day clock on odometer, dual tripmeter, RPM/gear display, fuel gauge with low fuel warning light and countdown feature, low oil pressure indicator light, engine diagnostics readout, LED indicator lights, 6-speed indicator light |
What type of fuel does a 2025 HONDA use?
A 2025 HONDA uses Unknown.
Does the 2025 HONDA have Automatic climate control?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2025 HONDA have Backup camera?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Backup camera.
Does the 2025 HONDA have Heated seats?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Heated seats.
Does the 2025 HONDA have Apple CarPlay?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2025 HONDA have Android Auto?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Android Auto.
Does the 2025 HONDA have Bluetooth?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Bluetooth.
Does the 2025 HONDA have Keyless entry?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Keyless entry.
Does the 2025 HONDA have Push start?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Push start.
Does the 2025 HONDA have Navigation?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Navigation.
Does the 2025 HONDA have Sunroof/moonroof?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2025 HONDA have Leather seats?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Leather seats.
Does the 2025 HONDA have Wireless phone charging?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2025 HONDA have Adaptive cruise control?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2025 HONDA have Wifi hotspot?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2025 HONDA have Third row seats?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Third row seats.
Does the 2025 HONDA have Tow package?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Tow package.
Does the 2025 HONDA have Head up display?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Head up display.
Does the 2025 HONDA have Cooled seats?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Cooled seats.
