
Drivetrain
| Transmission | |
| Clutch | Multiplate clutch in oil bath, anti-hopping clutch, mechanically controlled |
| Gearbox | 6-speed |
| Transmission Type | Shaft drive (cardan) |
Suspension
| Front Suspension | Upside-down telescopic fork 46 mm, compression and rebound stage adjustable |
| Rear Suspension | Aluminium 2-sided swing arm, compression and rebound damping adjustable |
| Front Travel | 4.7 in (120 mm) |
| Rear Travel | 4.7 in (120 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Double disc. Floating discs. Four-piston calipers. |
| Rear Braking System | Single disc. Floating disc. Single-piston caliper. |
Tires
| Wheels | Aluminium cast wheels |
| Front Tire | 120/70-17 |
| Rear Tire | 190/55-17 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 35.6" w |
| Rake / Trail | 23.5° / 4" |
| Wheelbase | 56.1 in (425 mm) |
| Seat Height | 32.1 in (815 mm) |
| Ground Clearance | 5.1 in (130 mm) |
Capacities
| Fuel Capacity | 4.6 gal (17.5 L) |
| Hitch Type | Rear: Standard |
| Seating Capacity | 0 |
Weights
| Dry Weight | 386.9 lbs (175.5 kg) |
Lights & Safety
| Lighting | Tear drop head lamp, spot lights, fender light |
| Instrumentation | Fairing mounted instrument cluster featuring analog speedometer and tachometer, with fuel gauge, range, odometer and current gear. |
| Warranty | 2 years |
What type of fuel does a 2025 HONDA use?
A 2025 HONDA uses Unknown.
Does the 2025 HONDA have Automatic climate control?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2025 HONDA have Backup camera?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Backup camera.
Does the 2025 HONDA have Heated seats?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Heated seats.
Does the 2025 HONDA have Apple CarPlay?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2025 HONDA have Android Auto?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Android Auto.
Does the 2025 HONDA have Bluetooth?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Bluetooth.
Does the 2025 HONDA have Keyless entry?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Keyless entry.
Does the 2025 HONDA have Push start?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Push start.
Does the 2025 HONDA have Navigation?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Navigation.
Does the 2025 HONDA have Sunroof/moonroof?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2025 HONDA have Leather seats?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Leather seats.
Does the 2025 HONDA have Wireless phone charging?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2025 HONDA have Adaptive cruise control?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2025 HONDA have Wifi hotspot?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2025 HONDA have Third row seats?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Third row seats.
Does the 2025 HONDA have Tow package?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Tow package.
Does the 2025 HONDA have Head up display?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Head up display.
Does the 2025 HONDA have Cooled seats?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Cooled seats.
