
Drivetrain
| Transmission | Automatic |
| Clutch | Wet multi-disc, manual |
| Gearbox | 6-speed |
Suspension
| Front Suspension | KYB 43mm inverted front fork with adjustable rebound and preload |
| Rear Suspension | Horizontal back-link shock with adjustable rebound damping and adjustable spring preload, remote preload adjuster |
| Front Travel | 5.9 in (150 mm) |
| Rear Travel | 5.9 in (150 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Double disc. ABS. Petal discs. Dual opposed 4-piston caliper |
| Rear Braking System | Single disc. ABS. Petal disc. Single-piston caliper. |
Tires
| Wheels | Black Offset, Split 5-Spoke Cast Aluminum |
| Front Tire | 120/70-ZR17 |
| Rear Tire | 180/55-ZR17 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 34.6" w x 43.3" h |
| Rake / Trail | 27° / 4" |
| Wheelbase | 59.8 in (1,520 mm) |
| Seat Height | 33.3 in (845 mm) |
| Ground Clearance | 6.1 in (155 mm) |
Capacities
| Hitch Type | Rear: Standard |
| Fuel Capacity | 5.6 gal (21 L) |
| Seating Capacity | 0 |
Weights
| Dry Weight | 551.2 lbs (250 kg) |
Lights & Safety
| Lighting | High beam, neutral, low oil pressure, turn signals, engine diagnostics, low fuel warning, low battery, security system (optional) |
| Instrumentation | 4-inch Speedometer mounted low and integrated into handlebar clamp electronic speedometer with odometer, time-of-day clock on odometer, dual tripmeter, LED indicator lights |
| Warranty | 24 Month Limited Warranty |
What type of fuel does a 2025 HONDA use?
A 2025 HONDA uses Unknown.
Does the 2025 HONDA have Automatic climate control?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2025 HONDA have Backup camera?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Backup camera.
Does the 2025 HONDA have Heated seats?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Heated seats.
Does the 2025 HONDA have Apple CarPlay?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2025 HONDA have Android Auto?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Android Auto.
Does the 2025 HONDA have Bluetooth?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Bluetooth.
Does the 2025 HONDA have Keyless entry?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Keyless entry.
Does the 2025 HONDA have Push start?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Push start.
Does the 2025 HONDA have Navigation?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Navigation.
Does the 2025 HONDA have Sunroof/moonroof?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2025 HONDA have Leather seats?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Leather seats.
Does the 2025 HONDA have Wireless phone charging?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2025 HONDA have Adaptive cruise control?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2025 HONDA have Wifi hotspot?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2025 HONDA have Third row seats?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Third row seats.
Does the 2025 HONDA have Tow package?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Tow package.
Does the 2025 HONDA have Head up display?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Head up display.
Does the 2025 HONDA have Cooled seats?
No, the 2025 HONDA is not equipped with Cooled seats.
