
Drivetrain
| Transmission | Manual |
| Clutch | Multi-plate with diaphragm spring in oil bath |
| Gearbox | 6-speed |
| Transmission Type | Shaft drive (cardan) |
Suspension
| Front Suspension | 45.0mm cartridge fork with anti-dive system, 5.5-inch travel |
| Rear Suspension | Pro-Arm single-side swingarm with Pro-Link single shock with computer-controlled spring-preload adjustment with two memory presets |
| Front Travel | 4.5 in (115 mm) |
| Rear Travel | 5.2 in (131 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Single disc. Dual-piston |
| Rear Braking System | Single disc. Single-piston |
Tires
| Wheels | Enforcer II Cast Aluminum wheels. Dunlop Harley-Davidson Series, bias blackwall tires. |
| Front Tire | MH90-21 |
| Rear Tire | 150/80-B16 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 29.5" w x 45.1" h |
| Rake / Trail | 173° |
| Seat Height | 26.6 in (676 mm) |
| Wheelbase | 64 in (1,625 mm) |
| Ground Clearance | 4.7 in (119 mm) |
Capacities
| Hitch Type | Rear: Receiver |
| Seating Capacity | 0 |
| Fuel Capacity | 2.1 gal (8 L) |
Weights
| Dry Weight | 802 lbs (363.8 kg) |
Lights & Safety
| Warranty | |
| Lighting | LED headlight |
| Instrumentation | Premium Low Hand-Adjustable Rear Suspension |
What type of fuel does a 2026 Kayo Predator 125 use?
A 2026 Kayo Predator 125 uses Unknown.
Does the 2026 Kayo Predator 125 have Automatic climate control?
No, the 2026 Kayo Predator 125 is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2026 Kayo Predator 125 have Backup camera?
No, the 2026 Kayo Predator 125 is not equipped with Backup camera.
Does the 2026 Kayo Predator 125 have Heated seats?
No, the 2026 Kayo Predator 125 is not equipped with Heated seats.
Does the 2026 Kayo Predator 125 have Apple CarPlay?
No, the 2026 Kayo Predator 125 is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2026 Kayo Predator 125 have Android Auto?
No, the 2026 Kayo Predator 125 is not equipped with Android Auto.
Does the 2026 Kayo Predator 125 have Bluetooth?
No, the 2026 Kayo Predator 125 is not equipped with Bluetooth.
Does the 2026 Kayo Predator 125 have Keyless entry?
No, the 2026 Kayo Predator 125 is not equipped with Keyless entry.
Does the 2026 Kayo Predator 125 have Push start?
No, the 2026 Kayo Predator 125 is not equipped with Push start.
Does the 2026 Kayo Predator 125 have Navigation?
No, the 2026 Kayo Predator 125 is not equipped with Navigation.
Does the 2026 Kayo Predator 125 have Sunroof/moonroof?
No, the 2026 Kayo Predator 125 is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2026 Kayo Predator 125 have Leather seats?
No, the 2026 Kayo Predator 125 is not equipped with Leather seats.
Does the 2026 Kayo Predator 125 have Wireless phone charging?
No, the 2026 Kayo Predator 125 is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2026 Kayo Predator 125 have Adaptive cruise control?
No, the 2026 Kayo Predator 125 is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2026 Kayo Predator 125 have Wifi hotspot?
No, the 2026 Kayo Predator 125 is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2026 Kayo Predator 125 have Third row seats?
No, the 2026 Kayo Predator 125 is not equipped with Third row seats.
Does the 2026 Kayo Predator 125 have Tow package?
No, the 2026 Kayo Predator 125 is not equipped with Tow package.
Does the 2026 Kayo Predator 125 have Head up display?
No, the 2026 Kayo Predator 125 is not equipped with Head up display.
Does the 2026 Kayo Predator 125 have Cooled seats?
No, the 2026 Kayo Predator 125 is not equipped with Cooled seats.
