
Drivetrain
| Transmission | Manual |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
| Clutch | Multi-plate with diaphragm spring in oil bath |
| Gearbox | 5-speed |
Suspension
| Front Suspension | 41mm fork |
| Rear Suspension | Dual shocks with five-position spring-preload adjustability |
| Front Travel | 5.1 in (130 mm) |
| Rear Travel | 3.5 in (89 mm) |
Brakes
| Front Braking System | Single disc. Two-piston calipers. |
| Rear Braking System | Single disc |
Tires
| Wheels | Spoked wheels |
| Front Tire | 120/90-17 |
| Rear Tire | 160/80-15 |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 29.2" w x 41.2" h |
| Seat Height | 25.6 in (650 mm) |
| Rake / Trail | 161° / 6" |
| Wheelbase | 64.6 in (1,641 mm) |
| Ground Clearance | 5.5 in (140 mm) |
Capacities
| Hitch Type | Rear: Receiver |
| Seating Capacity | 0 |
| Fuel Capacity | 3.9 gal (14.76 L) |
Weights
| Dry Weight | 543 lbs (246.3 kg) |
Lights & Safety
| Warranty | One year. Transferable. Unlimited-mileage. |
| Lighting | High beam, running lights, front fender light, directional light bar, neutral, low oil pressure, engine diagnostics, turn signals, security system (optional), 6-speed, low fuel warning, cruise control (optional), ABS (optional) |
| Instrumentation | Tank-mounted instruments |
What type of fuel does a 2026 HONDA NAVI use?
A 2026 HONDA NAVI uses Unknown.
Does the 2026 HONDA NAVI have Automatic climate control?
No, the 2026 HONDA NAVI is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2026 HONDA NAVI have Backup camera?
No, the 2026 HONDA NAVI is not equipped with Backup camera.
Does the 2026 HONDA NAVI have Heated seats?
No, the 2026 HONDA NAVI is not equipped with Heated seats.
Does the 2026 HONDA NAVI have Apple CarPlay?
No, the 2026 HONDA NAVI is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2026 HONDA NAVI have Android Auto?
No, the 2026 HONDA NAVI is not equipped with Android Auto.
Does the 2026 HONDA NAVI have Bluetooth?
No, the 2026 HONDA NAVI is not equipped with Bluetooth.
Does the 2026 HONDA NAVI have Keyless entry?
No, the 2026 HONDA NAVI is not equipped with Keyless entry.
Does the 2026 HONDA NAVI have Push start?
No, the 2026 HONDA NAVI is not equipped with Push start.
Does the 2026 HONDA NAVI have Navigation?
No, the 2026 HONDA NAVI is not equipped with Navigation.
Does the 2026 HONDA NAVI have Sunroof/moonroof?
No, the 2026 HONDA NAVI is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2026 HONDA NAVI have Leather seats?
No, the 2026 HONDA NAVI is not equipped with Leather seats.
Does the 2026 HONDA NAVI have Wireless phone charging?
No, the 2026 HONDA NAVI is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2026 HONDA NAVI have Adaptive cruise control?
No, the 2026 HONDA NAVI is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2026 HONDA NAVI have Wifi hotspot?
No, the 2026 HONDA NAVI is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2026 HONDA NAVI have Third row seats?
No, the 2026 HONDA NAVI is not equipped with Third row seats.
Does the 2026 HONDA NAVI have Tow package?
No, the 2026 HONDA NAVI is not equipped with Tow package.
Does the 2026 HONDA NAVI have Head up display?
No, the 2026 HONDA NAVI is not equipped with Head up display.
Does the 2026 HONDA NAVI have Cooled seats?
No, the 2026 HONDA NAVI is not equipped with Cooled seats.
